Przejdź do:


Taniec z ogniem

     Taniec z ogniem czyli Fire Show to nowa forma ekspresji zdobywająca wielu zwolenników. Pokazy ogniowe poza tym, że wymagają manipulacji płonącymi przedmiotami często połączone są z elementami tańca klasycznego, nowoczesnego, a nawet tańca brzucha. Niejednokrotnie tancerze ognia wplatają elementy akrobatyki lub teatru. Często towarzyszą temu nie tylko starannie przygotowane stroje, ale odpowiednia choreografia przedstawiająca konkretną historię.Taniec z ogniem

     Taniec ognia łączy w sobie płynność ruchów z wyrazistą symboliką ognia. Podczas warsztatów stopniowo i bez stresu uczestnik oswoi się z ogniem oraz pozna wszystkie podstawowe techniki kręcenia płonącymi przedmiotami między innymi poikami czy wachlarzami. Nauczy się zasad bezpieczeństwa i sposobów konstruowania sprzętu treningowego. Warsztaty cykliczne mogą zakończyć się wspólnym pokazem wszystkich uczestników zajęć tworząc Teatr Ognia.

     Nauka FireShow ze względu na swoją specyfikę dedykowana jest młodzieży i osobom dorosłym. Warsztat najlepiej sprawdzi się na osobach głodnych wrażeń i potrzebujących nowych twórczych doznań. Dowodem na to jest fakt, że podczas warsztatu chętni uczestnicy m.in. mogą nauczyć się ziać ogniem.

Dzięki warsztatom Tańca z ogniem uczestnik:

-nauczy się technik manipulacji płonącymi przedmiotami, głównie poikamiTaniec z ogniem

-poprawi swoją koordynację ruchową

-zwiększy świadomość swojego ciała

-pozna podstawowe zasady zachowania się na scenie i estradzie

-nabierze pewności siebie i odwagi

     Ze względu na fakt, że warsztaty łączą się z niebezpieczeństwem jakim jest ogień – początkowa nauka tańca z ogniem i manewry na przedmiotach odbywają się bez płomieni – dopiero z czasem gdy uczestnik pozna technikę – instruktor pozwoli pracować już z ogniem.

     Warsztaty mogą odbyć się również w wersji Light Show – czyli taniec ze światłem – gdzie manipuluje się specjalnie skonstruowanymi poikami, które świecą kolorowym światłem – Glow Show. W tym przypadku nie ma niebezpieczeństwa jakim jest ogień.

 

Taniec z ogniem Taniec z ogniem

 

Miasta, w których m.in. nasi Artyści poprowadzą Warsztaty Tańca z Ogniem:
Warszawa, Kraków, Sopot, Lublin, Szczecin, Wrocław, Poznań, Płock, Białystok, Lubin, Katowice, Ostrołęka, Zakopane, Toruń, Bydgoszcz, Legnica, Gdynia, Rzeszów, Gdańsk, Kielce, Radom, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Opole, Olsztyn, Zabrze, Bielsko-Biała